Warsztaty polowe na temat znaczenia roślin bobowatych w rolnictwie regeneratywnym


28 maja 2025 w Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Słupi odbyły się warsztaty polowe na temat znaczenia roślin bobowatych w rolnictwie regeneratywnym.

Warsztaty zostały zorganizowane przez ŚODR Modliszewice. W części teoretycznej Pan Paweł Kaczmarek „Jagrol” – Top Farms group omówił zasady rolnictwa regeneratywnego, korzyści z wdrażania tych praktyk w gospodarstwie oraz omówił kodeks 5C jak również znaczenie roślin bobowatych drobnonasiennych rolnictwie regeneratywnym.

W części praktycznej spotkania uczestnicy mogli zapoznać się w praktyce z elementami rolnictwa regenaratywnego, które stosowane są na polach doświadczalnych SDOO. Szczególną uwagę na rolę roślin bobowatych drobnonasiennych w rolnictwie regenaratywnym, ich agrotechnikę i zalety zwrócił Pan Konrad Radwan, specjalista działu badawczo- doświadczalnego Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Słupi. Uczestnicy mogli w praktyce zapoznać się z kilkoma gatunkami roślin, z których na szczególne uznanie zasługują lucerna, esparceta siewna oraz oczywiście koniczyna.

Wykład
Część praktyczna, omawianie znaczenia roślin bobowatych drobnonasiennych
Część praktyczna spotkania